Suojapaidat/takit

Valvojat: B1200, John, Bomber#1, ESKIL, Kimmo, ZX-14R, Bomber Magazine, LEQ, btseppo

Avatar
Tarski
Viestit: 43
Liittynyt: To Helmi 25, 2016 12:12 am

Suojapaidat/takit

Viesti Kirjoittaja Tarski » Su Touko 08, 2016 8:06 pm

En löytänyt aijempaa aihetta kyseisesta tuotteesta,onko kokemuksia mikä olisi hyvä suojapaita kadulle,kattelin että 24mx olis jonkun verran noita tarjouksessa.
http://www.24mx.fi/suojatakki-tanked-1
http://www.24mx.fi/suojatakki-alpinesta ... a-punainen
Onko nuo ihan hirveitä päällä :P ?

Avatar
kimsuSX
Viestit: 69
Liittynyt: La Maalis 28, 2009 1:00 am
Paikkakunta: ni on mattamusta

Re: Suojapaidat/takit

Viesti Kirjoittaja kimsuSX » Ma Touko 09, 2016 5:22 am

ittellä on käytössä foxin takki hupparin alla usein ja ei sitä edes huomaa :)

Avatar
Havic
Viestit: 367
Liittynyt: Ma Huhti 23, 2007 12:00 am
Paikkakunta: sukisuki

Re: Suojapaidat/takit

Viesti Kirjoittaja Havic » Pe Kesä 03, 2016 11:53 pm

Alpinestarsin suojapaita löytyy ja suojat on asiallisemmat kuin ajorotsissa(alpinestars). Tähän suojapaidan päälle helteillä huppari niin hyvin kykenee ajella. Huomattavasti ainakin viileämpi kuin ajorotsi! Päällä hyvä ja liikkuvuus samanmoinen, ei ota vastaan mistään. Taitaa olla juurikin tuota mallia alempi linkki sillä erotuksella, et suojat on vieläkin järeämpiä. Näyttää oikeen isolta mörssäriltä huppari päällä :D

Kesahessu
Viestit: 8
Liittynyt: Pe Touko 30, 2014 12:51 am

Re: Suojapaidat/takit

Viesti Kirjoittaja Kesahessu » La Heinä 02, 2016 10:36 am

Ääni foxin suojapaidalle! Siitä hyvä että saa pelkän selkäpanssarinki käyttöön ilman hihoja :). Motonetistä kävin itte hakemassa viimekesänä. Ainoo miinus on sen verkkomatskun kesto. Hihansuista vähän jo repaottaa ku hanskojen tarrat ottaa kiinni.

Vastaa Viestiin