CBR 1000F -98 viritt

Valvojat: B1200, John, Bomber#1, ESKIL, Kimmo, ZX-14R, Bomber Magazine, LEQ, btseppo

Avatar
Rojola
Viestit: 2
Liittynyt: Su Marras 03, 2002 1:00 am
Paikkakunta: Triumph Daytona 955i CE 2002

CBR 1000F -98 virittäminen, onko kokemuksia ko. pyörästä

Viesti Kirjoittaja Rojola » Su Marras 03, 2002 5:25 am

Pitäis saada Hondaan vähän tehoja lisää, onko jollain kokemuksia 1000 cc zeepparin virittämisestä ? Sen verran tiedän (en paljoa siis) että 4-1 viritysputken siihen saa ja sitten suuttimet ois hyvä vaihtaa... Mitäs muita keinoja tehojen saamiseksi on ? Tarkoitus olisi saada kiihtyvyyttä ja huippuja korkeemmaksi, ei siis pelkkää kiihtyvyyttä... Oon toistaseksi aika n00b näis pärräasiois :upto:

Avatar
F@zer
Viestit: 136
Liittynyt: Pe Huhti 26, 2002 12:00 am
Paikkakunta: Musta kiilt

CBR!

Viesti Kirjoittaja F@zer » Ke Marras 06, 2002 5:20 pm

No ensiksi pitäs keventää sitä!!!! Siis kaikki irtonainen ja epä olennainen lampeen! jos et halua uhrata rahaa 2000€ virittämiseen! Niin halvin "virittäminen" lienee 4-2-1 putki tai 4-1 putki !!!! Mutta tarjonta taitaa olla hieman niukka kyseiselle pyörälle! :D Samalla suutin ja neulasarja + vapaavirtaus suodatin! Ja jarruun!

Jos haluaa lähteä rakentamaan tehokkaampaa versiota vielä tuostakin eteen päin.Niin suositeltavinta on vaihtaa pyörää! koska palikkaa saa paremmin ja kestävyys takaa luotettavuutta! :a:

Vastaa Viestiin