MOMA, Tallinn Motoshow 2.-3.04.2011 Rotermannin kortteli

Valvojat: B1200, John, Bomber#1, ESKIL, Kimmo, ZX-14R, Bomber Magazine, LEQ, btseppo

Motomaania
Viestit: 2
Liittynyt: Ti Tammi 25, 2011 1:00 am
Paikkakunta: Estonia
Viesti:

MOMA, Tallinn Motoshow 2.-3.04.2011 Rotermannin kortteli

Viesti Kirjoittaja Motomaania » Ti Tammi 25, 2011 7:32 pm

Kuva
Vuonna 2010 alkanut moottoripyöränäyttely MOMA toteutuu taas vuonna 2011 ja tällä kertaa on toimintapaikka Tallinnan keskikaupunki, Rotermannin kortteli. Tapahtuman tavoitteena on motoharrastuksen esittely Eestissä laajemmalle yleisölle mitä erilaisimmilla muodoissa.

Aika: Lauantai-sunnuntai, 2.-3. huhtikuuta 2011. Yleisölle avoinna klo 10-18.
Sijainti: Innovatiivinen Rotermannin kortteli, Tallinnan Vanhakaupunkin, Viru-aukion ja sataman välissä
Vierailijoita: Tavoitteena 15 000 ihmistä. Pääsy yleisölle maksuton, paitsi rakennettujen pyörien näyttelyyn.
Osallistujat: 100+ osastoa.

Näyttelyn suunniteltu järjestely:
Auto ja motourheilulajien, -kilpailujen, -tapahtumien, -kerhojen, -kuljettajien esittely.
Vuonna 2011 juhlivat Eesti Auto (EAL) ja Moto (EMF) lajiliitot 90. vuotisjuhlaansa ja MOMA on yksi osa juhlien ohjelmasta.
Motokauppiaat, vaatteet ja tarvikkeet, tuning-osat, urheilluliset automallit, keräilymallit.
Auto ja motoaiheisten elokuvien ohjelma
Show-kilpailut (enduro, trial, malliautot, off-road autot)
kaksipyöräisten ja mikä ettei myös neljapyöristen mootoriajoneuvojen esittely ympäristöystävällisinä ajoneuvoina.

Rakennuspyörät: MOMA näyttelylle ovat tervetulleita kaikenlaiset jännittävät kotitekoiset, uudistetut, restauroidut ym. rakennusajoneuvot. Rakennusajoneuvojen näyttely on erikseen vartiotiulla alueella. Näyttely on yksinoikeudella auki 2.-3. huhtikuuta. Rakennusajoneuvon omistajalle 1 ilmainen pääsy MOMA afterpartylle ja vastaanotolle kerhoon Korter, Rotermannin kortelissa, 2. huhtikuun illlalla.
Rekisteröi oma ajoneuvosi sivulla: http://www.moma.ee/registreeri/projektid/

Yöpyminen: Tarjoamme mahdollisuuden yöpyä edullisesti samassa Rotermannin korttelissa olevassa 16€ Hostelissa. 1 hlö huone alkaen €16, 2 hlö huone €25, 3 hlö huone €38 ja 4 hlö huone €50. Hotelli-, messu- ja matkatarjoukset kotisivulta: http://moma.ee/offers/shop/

Tallinkin erikoistarjous: MOMA järjestäjä tarjoaa 30% halvempaa hintaa Tallinkin reittimatkoille (henkilö- ja ajoneuvoliput). Etuuden saamiseksi varaa matka ja lähetä varauksen numero info@moma.ee ja me lisätään siihen etu.

Järjestäjä: EAL-EMF Sport OY (Viro Autourheiluliiton ja Viro Mootoripyöräilyn Federaation yhteisyritys).
Info: Helen Urbanik, EAL-EMF Sport projektipäällikkö, sähköposti: info@moma.ee, puh: +372 5172246, Skype: pisi-xt, Kotisivu (matkatarjoukset, hotellitarjoukset): http://www.moma.ee/offers/shop/

RAUDO
Viestit: 285
Liittynyt: Pe Tammi 19, 2007 1:00 am
Paikkakunta: 750 K-1

Re: MOMA, Tallinn Motoshow 2.-3.04.2011 Rotermannin kortteli

Viesti Kirjoittaja RAUDO » Ke Helmi 23, 2011 11:33 am

Hip ja hei onkos kukaan tapahtumaan menos?
Entäs onkos kukaan viemäs pyöräänsä näytille?

Jos joku pyörää viemäss kuinkas asia kaikkineen toimii :-?
<li>Totuus on usein taruakin ihmeellisempi.</li>

Avatar
Spine^
Viestit: 1234
Liittynyt: Ke Syys 24, 2003 12:00 am
Paikkakunta: 510 SMR -11

Viesti Kirjoittaja Spine^ » Ma Helmi 28, 2011 10:30 am

kappas, alakerrassa näyttely :D joutunee seuraa parvekkeelta.
never ride faster than your guardian angel can fly.

Avatar
soherrys
Viestit: 152
Liittynyt: To Marras 11, 2010 1:00 am
Paikkakunta: ZX14 ABS

Viesti Kirjoittaja soherrys » La Maalis 05, 2011 6:28 pm

kivasti Viru Täynä sille viikonlopulle, täytyy siis etsiä joku muu hotelli :freak:

Avatar
Zeri
Viestit: 684
Liittynyt: La Heinä 14, 2007 12:00 am
Paikkakunta: 954rr Honda, 250 KTM exc-f, 9r Buell, XL500 Honda

Viesti Kirjoittaja Zeri » Ma Maalis 28, 2011 9:04 am

Spine^ kirjoitti:kappas, alakerrassa näyttely :D joutunee seuraa parvekkeelta.
miksei kukaan kertonu et ois tallinnasta löytyny ajoseuraaki :eek:

Vastaa Viestiin